Jak zwiększyć zasięgi konta na Instagramie?

  • 10.01.2022, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zwiększyć zasięgi konta na Instagramie?
Instagram jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych. Swoje konta zakładają osoby prywatne i firmy, którym zależy na zwiększeniu swoich zasięgów. Niestety często zdarza się, że pomimo licznych starań instagramowy profil nie zyskuje na popularności. Co robić w takiej sytuacji? Eksperci z Polskielajki.pl dają nam kilka praktycznych wskazówek.

Dajmy odbiorcom wartość i swoje zaangażowanie

W wielu przypadkach konta na Instagramie nie zwiększają swoich zasięgów, gdyż są zwyczajnie nudne. Jeżeli nie jesteśmy niebiańsko pięknymi osobami, musimy liczyć się z tym, że nasze zdjęcia same nie wystarczą, żeby przyciągnąć odbiorców. Pamiętajmy, że nasz profil musi być dla innych wartościowy. Muszą oni czerpać korzyści z oglądania go. Warto zdawać sobie sprawę, że Instagram nie opiera się na samych zdjęciach. Wprawdzie są one kluczowe, jednak ważne jest także to, co mamy do przekazania odbiorcom. Idealnie byłoby, gdyby nasze konto było spójne. Możemy postanowić, że będziemy motywować innych do treningów na siłowni. Wówczas większość naszego konta powinny zajmować zdjęcia i wskazówki dotyczące treningów.

Nie mamy szans na zwiększenie swoich zasięgów, jeżeli nie zaangażujemy się w prowadzenie swojego konta. Nie ma sensu rozpoczynać swojej przygody z Instagramem, jeżeli wiemy, że nie będziemy w stanie regularnie dodawać nowych postów. Dłuższa przerwa sprawi, że stracimy nawet tych obserwujących, którzy byli nami zainteresowani. Zaangażowanie to także odwiedzanie i lajkowanie innych profili, odpowiadanie na komentarze (im popularniejsze konto, tym więcej wiadomości od innych użytkowników).

Nasze konto będzie łatwiejsze w odbiorze, jeżeli będziemy używać hasztagów – dzięki nim nasze posty zostaną pogrupowane tematycznie (użytkownik może na przykład wybrać jedynie posty dotyczące diety i zdrowego odżywiania).

Kupowanie lajków i obserwacji ma sens

Możemy mówić, że dobre treści same się obronią. Praktyka pokazuje jednak, że konta, które nie korzystają z takich usług jak Polskielajki.pl rozwijają się znacznie wolniej niż te, które kupują lajki. Jest to spowodowane faktem, że przeciętny użytkownik instagrama idzie za grupą. Jeśli widzi konto, które ma setki tysięcy obserwujących, najprawdopodobniej zainteresuje się nim bardziej niż profilem posiadającym jedynie kilkudziesięciu obserwatorów.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Ludzie podświadomie oceniają nas po wyglądzie, my także w ten sposób postępujemy. Z tego względu ważne jest, żeby pamiętać o atrakcyjnym zdjęciu profilowym. Powinno ono zachęcać użytkowników Instagrama do odwiedzenia naszego konta. Jeżeli chcemy zwiększyć swoje zasięgi, koniecznie upewnijmy, że nasz profil nie jest ustawiony jako prywatny (w takiej sytuacji do naszych zdjęć i treści mają dostęp tylko zalogowani użytkownicy).

Choć zdjęcie profilowe niewątpliwie jest najważniejsze, zadbajmy także o krótki opis pod nim. Przedstawmy się, napiszmy czym się zajmujemy, powiedzmy jaka jest tematyka naszego Instagrama.

Analizujmy statystyki

Eksperci od Instagrama ze Polskielajki.pl zgodnie przyznają, że wspólną cechą osób, które osiągnęły sukces na Instagramie jest śledzenie statystyk. Pewne tematy interesują naszych odbiorców bardziej niż inne. Warto jest sprawdzać jaka tematyka cieszy się największą popularnością i jak najczęściej ją podejmować. Jeżeli jesteśmy miłośnikami ryb akwariowych i chcemy zwiększyć swoje zasięgi, nie możemy często publikować zdjęć związanych z naszą pasją, jeżeli statystyki pokazują, że nie interesuje ona odwiedzających nas osób. Zwiększenie zasięgów na Instagramie wymaga od nas kompromisów.

Zdecydowanie warto jest śledzić działania konkurencji i nie dać się jej wyprzedzić. Jeżeli widzimy, że konkurencyjna firma często nagrywa filmy, które cieszą się wielką popularnością, powinniśmy zrobić to samo. Gdy firma oferująca podobne produkty lub usługi organizuje konkursy, my również nie możemy zostawać w tyle.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: