Kamerzysta na wesele – o czym warto pamiętać przy wyborze?

  • 14.01.2022, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kamerzysta na wesele – o czym warto pamiętać przy wyborze?
Wybierając wykonawców, którzy będą zajmowali się różnymi kwestiami na ślubie i weselu nie można zapomnieć o kamerzyście. To właśnie on będzie odpowiadał za zebranie materiału, a następnie stworzenie fantastycznej pamiątki, do której z sentymentem będzie się wracało po latach.

Kamerzysta na wesele – zakres obowiązków

Już podczas pierwszej rozmowy z wybranym kamerzystą na wesele należy ustalić jak najwięcej szczegółów jego pracy. Do nich należy między innymi ustalenie godziny przybycia i rozpoczęcia filmowania. Nie można zapomnieć także o wyznaczeniu momentu, w którym praca tego wykonawcy będzie miała dobiec końca. Zazwyczaj kamerzysta rozpoczyna filmowanie w kościele, a kończy tuż po 12 w nocy, gdy dobiegną końcowi oczepiny. Może się jednak zdarzyć tak, że Para Młoda będzie chciała obecności kamerzysty już podczas przygotowań lub błogosławieństwa odbywającego się w domu Panny Młodej. Warto więc o tym porozmawiać już na początku, tak by nikogo nic nie zaskoczyło. Trzeba również zadbać o ustalenie jak ma wyglądać ostateczna wersja materiałów dostarczonych przez kamerzystę na wesele. Może to być film, który będzie trwał około godziny. Może to być również krótkometrażowy reportaż lub wideoklip. Wszystko zależy od preferencji. 

Kamerzysta na wesele – termin i umowa

Spotykając się z kamerzystą na wesele należy ustalić wiele kwestii. Koniecznym jest również, by ustalenia spisać w formie umowy. Nawet jeśli wykonawcą będzie ktoś z polecenia lub znajomy. Także wybierając profesjonalnego kamerzystę takiego jak https://studioelement.pl/ należy brać pod uwagę jego terminy. Absolutnie nie ma nic dziwnego w tym, że kamerzystę na wesele należy znaleźć na kilka miesięcy przed planowanym dniem uroczystości. Wówczas ma się możliwość wyboru kamerzysty, którego naprawdę by się chciało, a nie tego, który nie ma niczego w grafiku. Szukanie wykonawcy z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem ma także znaczenie pod kątem zapewnienia sobie spokojnych dalszych przygotowań.

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: