Poniedziałek, 21.01.2019

Zalety korzystania z sauny, na przykładzie sauny fińskiej

  • 12.09.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Zalety korzystania z sauny, na przykładzie sauny fińskiej
Sauna fińska jest to pomieszczenie, w którym temperatura waha się między 85 a 120 stopni Celsjusza, a wilgotność to zaledwie 10-15%. Jak się okazuje regularne korzystanie z sauny wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu.

Sauna fińska – charakterystyka

Cechą charakterystyczną sauny fińskiej jest wysoka temperatura wewnątrz i niska wilgotność. Z racji takich parametrów nazywa się ją również sauną suchą. Pomieszczenie nagrzewa się dzięki piecowi z gorącymi kamieniami. Sauna fińska jest rekomendowana dla osób po zawale serca, u których od zabiegu minęło minimum pół roku. Ze względu na naprawdę wysoką temperaturę panującą w pomieszczeniu, sesja w saunie nie może być dłuższa niż 12 minut i może odbywać się jedynie raz w tygodniu. Najczęściej z sauny korzystają Finowie, wśród których takie seanse są niezwykle popularne. Naukowcy zgodnie twierdzą, że wizyty w pomieszczeniach z wysoką temperaturą mają pozytywny wpływ na zdrowie.

Plusy wizyt w saunie

Jak się okazuje, sesje w saunie mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Przede wszystkim w takich warunkach dochodzi do wydalenia z organizmu szkodliwych substancji. Poprawia się samopoczucie. Poza tym, widocznie zmienia się kondycja skóry, podczas seansu zostaje usunięty stary naskórek, a w jego miejscu tworzą się nowe komórki. Ponad to, w trakcie wizyty przyspiesza metabolizm, co prowadzi do spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki jednemu zabiegowi w saunie można spalić nawet 500 kalorii. Wielką zaletą korzystania z sauny jest również poprawa pracy serca i lepsza wydajność układu krążenia. Poza tym, osoby, które regularnie chodzą do sauny są bardziej odporni na wirusy i zarazki. Dodatkowo, seanse saunowe wpływają pozytywnie na pracę dróg oddechowych.

Jak zbudować saunę w domu?

Znając zalety korzystania z sauny, wiele osób decyduje się na montaż takiej kabiny w domu. Najlepszym miejscem do umieszczenia sauny jest łazienka, albo pomieszczenie sąsiadujące z przestrzenią do ćwiczeń. Najłatwiej wybrać gotową kabinę, którą należy jedynie złożyć, jak meble. Wysokiej klasy modele sauny znajdują się na: https://homegarden.com.pl/sauny-finskie. Sauna fińska jest prosta w montażu. Jej instalacja trwa zazwyczaj jedynie kilka godzin. Inaczej jest w przypadku stawiania sauny od podstaw. Przygotowanie projektu, zakup części i montaż trwają łącznie kilka – kilkanaście dni. Decydując się na instalację kabiny jeszcze na etapie budowy domu, warto pomyśleć o oddzielnym budynku, który można w tym celu specjalnie zaaranżować. Dobrym pomysłem jest ustawienie natrysku niedaleko kabiny czy sofy, na której można odpocząć. Po wizycie w saunie nie można zapomnieć o nawodnieniu organizmu, najlepiej zrelaksować się na świeżym powietrzu.

Sauna fińska jest świetnym miejscem na oczyszczenie i regenerację organizmu. Producenci tworzą niezwykle estetyczne produkty, które z pewnością łatwo wkomponują się w różne aranżacje. Jak widać montaż kabiny nie jest skomplikowany, więc znając liczbę zalet jakie dają wizyty w saunie, warto pomyśleć o własnej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: