Świece sojowe - postaw na świece z naturalnych produktów

  • 22.07.2022, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Świece sojowe - postaw na świece z naturalnych produktów
Do produkcji świec sojowych wykorzystywana jest naturalna soja. Wykonanie świec odbywa się w sposób ręczny z ekologicznego oraz certyfikowanego wosku. Do pozyskania wosku sojowego z dojrzałych nasion soi, wyciśnięty zostaje olej, który następnie zostaje poddawany procesowi utwardzania. W wyniku czego zmienia on stan skupienia w temperaturze pokojowej z ciekłego na stały. Knot tych produktów również wykonany jest z naturalnych składników. Tworzy się go z różnego rodzaju drewna liściastego oraz ze sznurka bawełnianego. Każdy z nas znajdzie swój ulubiony zapach. Świece sojowe, to fantastyczny dodatek do każdego wnętrza. Nada odpowiedni klimat oraz atmosferę. Uprzyjemni nam miłe chwile w trakcie odpoczynku w salonie albo fantastycznie zrelaksuje podczas błogiej kąpieli w łazience. Dodatkowym atutem świec sojowych są przepiękne oraz oryginalne pojemniki. To idealny upominek dla bliskiej nam osoby. 

 

Właściwości świec sojowych

Ze względu na swoje rewelacyjne właściwości świece sojowe podbijają serca wszystkich naszych klientów. Mogą z nich korzystać osoby cierpiące na astmę oskrzelową oraz alergię. Są fantastyczną alternatywą dla świec z tradycyjnej parafiny oraz bardzo drogiego wosku pszczelego. Należy nadmienić, że podczas spalania parafiny wydziela się bardzo dużo szkodliwych substancji dla zdrowia człowieka oraz domowych zwierząt. Substancje te, często są przyczyną powstawania chorób gardła i dróg oddechowych. W zamkniętym pomieszczeniu, podczas spalania parafiny wydziela się szkodliwy dym oraz dwutlenek węgla. Wosk sojowy pali się zdecydowanie dłużej, pozbawiony jest jakiegokolwiek zapachu. Dzięki tym właściwościom doskonale nadaje się do tworzenia fantastycznych zapachowych świec sojowych. W pełni oddaje naturalną gamę zapachów świeżych owoców cytrusowych oraz relaksujące zapachy kwiatów tropikalnych i ziół.

Zasady użytkowania świec sojowych

Najistotniejszą kwestią jest właściwe przechowywanie świec. Słońce oraz wysokie temperatury powodują odkształcenie i odbarwienie się wosku.
Podczas pierwszego palenia świecy, należy pozwolić na całkowite rozpuszczenie się powierzchni wosku. Dzięki temu unikniemy tunelowania świecy, które z kolei nie pozwali na całkowite wykorzystanie wosku.
Knot świecy, przed ponownym zapaleniem należy skrócić około 0,50 cm. Wówczas to, płomień świecy nie będzie gasł ani nie będzie łamał się.
Aby zachować piękny aromat świecy, należy palić je jednorazowo nie dłużej niż 4 godziny. Dłuższe palenie powoduje wyparowanie olejków zapachowych.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: