Prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Które warto wybrać?

  • 13.03.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Które warto wybrać?
Ubezpieczenie zdrowotne jest Polakom coraz bardziej przydatne. Dlaczego tak się dzieje? Sprawa jest prosta – Narodowy Fundusz Zdrowia nie daje sobie rady z ilością pacjentów. Posiadanie zatem ubezpieczenia z tytułu zatrudniania na umowę o pracę nie daje gwarancji, że możemy liczyć na szybką i fachową pomoc medyczną.

Właśnie dlatego coraz więcej Polaków decyduje się na zakup polisy zdrowotnej. Zapewnia ona szybki dostęp do lekarza pierwszego kontaktu oraz specjalistów, darmowe badania diagnostyczne oraz wsparcie w innej postaci.

Po co nam polisa zdrowotna?

Zakup ubezpieczenia zdrowotnego może wydawać się nie do końca potrzebny – większość z nas posiada przecież prawo do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej z tytułu posiadanej umowy o pracę. Przy takiej umowie pracodawca ma obowiązek odprowadzania składki właśnie na ubezpieczenie zdrowotne.

Jednak jak bywa z Narodowym Funduszem Zdrowia – każdy wie. Na wizytę u specjalisty lub operację czekać możemy miesiącami, również wizyty u lekarza pierwszego kontaktu możemy nie odbyć tego samego dnia, kiedy zgłosimy się do przychodni. Dzieje się tak szczególnie w okresie największych zachorowań – czyli jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Oznacza to, że większość roku mamy utrudniony kontakt z lekarzem.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne rozwiązuje ten problem – przy niewysokiej stałej opłacie w formie abonamentu zapewniamy sobie dostęp do natychmiastowej pomocy medycznej – wizytę u lekarza pierwszego kontaktu mamy gwarantowaną tego samego dnia, z kolei specjalistę odwiedzić możemy w ciągu zaledwie kilku dni roboczych i co ważne – bez skierowania.

Ważne, by takie ubezpieczenie kupić w sprawdzonym, wiarygodnym źródle. Szukając informacji na stronie konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, odbieramy sobie możliwość porównania ofert, co może prowadzić do tego, że przepłacimy lub kupimy polisę wątpliwej jakości. Dobrej jakości będzie zatem dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ strona poświęcona jest w całości tematyce ubezpieczeniowej, a z jej pomocą możemy dowiedzieć się wielu cennych informacji, jak również porównać wiele ofert ze sobą i znaleźć tę, najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom.

 

Jaka polisa zdrowotna będzie najlepsza?

Każdy z nas jest inny – to oczywiste. Ale to właśnie te różnice są kluczowe podczas wybierania polisy zdrowotnej.

Część z nas może mieć problemy skórne, ktoś inny – podejrzenie lub ryzyko choroby nowotworowej. Zastanówmy się – jakie problemy dotykają nas najczęściej – kardiologiczne, gastrologiczne, możemy mieć problemy ze słuchem, wzrokiem lub potrzebujemy pomocy stomatologicznej.

Ważne są również badania diagnostyczne – wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje dużą liczbę dostępnych i darmowych badań, jednak nie dla każdego z nas mogą one mieć znaczenie – osoby młode, dbające o zdrowie i aktywny tryb życia mogą zamiast profilaktycznej kolonoskopii woleć badania związane z kontuzjami – np. RTG czy EKG. Porównanie ofert jest zatem kluczowe, by wybrać ofertę dopasowaną do naszych realnych potrzeb – dodatkowe opcje oczywiście mogą okazać się przydatne, ale najczęściej będą one zupełnie zbędne. Po co zatem przepłacać?

Wybór mamy naprawdę spory – ofertę zdrowotną oferują zarówno liderzy ubezpieczeń na życie i zdrowie w Polsce, jak i mniejsze grupy ubezpieczeniowe, z krótszą historią na polskim rynku.

Może nas zatem interesować oferta ubezpieczenia zdrowotne od PZU na www.ubezpieczeniaonline.pl, jak również oferta grup Signal Iduna, InterRisk czy TU Zdrowie.

Warto wiedzieć, co oprócz dostępu do pomocy medycznej oraz darmowych badań możemy zyskać. Może to być m.in.:

  • Wsparcie psychologa;
  • Wizyta domowa pielęgniarki;
  • Pomoc położnej po narodzeniu dziecka;
  • Pomoc domowa po hospitalizacji;
  • Transport medyczny;
  • Rehabilitacja – pomoc w zorganizowaniu oraz załatwienie potrzebnego sprzętu;
  • Prowadzenie ciąży.

Jak widać – kobiety spodziewające się dziecka mogą liczyć na prowadzenie ciąży, możemy liczyć również na opiekę po hospitalizacji. Jednak to, na co się zdecydujemy zależy od nas samych oraz naszych potrzeb.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: