Jak przygotować się do układania paneli podłogowych?

  • 12.06.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak przygotować się do układania paneli podłogowych?

Wybór odpowiedniej podłogi to bardzo ważny etap urządzania mieszkania. Bardzo ważne jest, aby pasowała ona do całej aranżacji i tworzyła spójną całość. W przeciwnym przypadku nasze mieszkanie może się kiepsko prezentować. Wiele osób decyduje się na panele podłogowe, które są bardzo uniwersalne, a w dodatku trwałe. Idealne znajdziemy na https://1000podlog.pl/podlogi,panele_podlogowe/. Jak jednak dobrze się przygotować do ich zakupu?

Zacznij od przygotowania projektu

Na początku warto się zastanowić, jaki efekt chcemy uzyskać. Na rynku jest dostępnych wiele modeli paneli. Dlatego zanim odwiedzimy sklep z podłogami, to warto pomyśleć, czego oczekujemy. Dostępne panele mogą się różnić między sobą rozmiarem, fakturą, a także kształtem brzegów. Powinniśmy więc zastanowić się, jaki efekt chcemy uzyskać i wtedy łatwiej nam będzie wybrać odpowiedni rodzaj podłogi. Przykładowo, efekt zbliżony do naturalnego uzyskamy dzięki panelom o synchronicznej strukturze albo brzegami w kształcie litery V.

Dokonaj obliczeń, ile paneli jest Ci potrzebne

W kolejnym etapie powinniśmy dokładnie zmierzyć pomieszczenie, w którym zamierzamy ułożyć panele. Jednak musimy pamiętać, że nie zawsze to wystarczy. Często nawet dokładne pomiary nie gwarantują zakupu odpowiedniej liczby paneli podłogowych. Wiele pomieszczeń ma przecież nieregularny kształt i znajduje się w nim mnóstwo wnęk oraz załamań. To sprawia, że może być potrzebna większa liczba paneli niż to wynika z obliczeń. Dlatego najlepiej przedstawić nasze obliczenia i schemat pomieszczenia sprzedawcy, który nam doradzi.

Pamiętaj o właściwościach paneli

Warto pamiętać, że nie wszystkie panele drewniane są takie same. W podłogi sklep znajdziemy takie, które różnią się między sobą poszczególnymi właściwościami. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że im większa grubość paneli, to są one stabilniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Warto więc zwracać uwagę na klasę ścieralności, która jest umieszczona na opakowaniu. Do pomieszczeń często użytkowanych najlepiej wybierać panele o klasie zaczynającej się od AC3. Wyznaczane są one na podstawie odpowiednich badań, w czasie których sprawdza się ich odporność na zużycie. Warto dobrać odpowiednią klasę paneli, aby mieć pewność, że nie zniszczą się za szybko.

Uważaj przy montowaniu

Zakup odpowiednich paneli już za Tobą, to teraz kolej na montaż. W czasie tej czynności warto pamiętać, aby nie popełniać żadnych błędów. W przeciwnym razie nawet najlepiej dobrane panele sklep nie spełnią swojego zadania, a nie po to poświęciłeś temu wyborowi tyle czasu. Dlatego pamiętaj, że bardzo ważny jest kierunek układania. Jednak zależny jest on do efektu, który chcesz osiągnąć. Jedynie panele ścięte w kształcie litery V można układać dowolnie, ponieważ połączenia między nimi są niewidoczne. W pozostałych przypadkach należy je kłaść tak, aby ładnie się prezentowały. Na koniec nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu przetrwają długi czas i zawsze będą się świetnie prezentować.

 

Grupa Tipmedia
--- Materiał partnera ---
Podziel się: