Jakie krzesło obrotowe wybrać dla ucznia?

  • 02.08.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie krzesło obrotowe wybrać dla ucznia?
Bardzo ważne jest to, aby każdy uczeń miał swoje własne miejsce, gdzie będzie mógł maksymalnie skoncentrować się na wykonywaniu zadań domowych oraz na nauce. Najlepszym rozwiązaniem będzie zagospodarowanie przestrzeni na biurko oraz porządne krzesło obrotowe. Sprawdź, na co trzeba zwracać uwagę, aby z łatwością wybrać taki fotel, który zadba o zdrowie i wygodę każdego ucznia i nie tylko.

Idealne krzesło dla ucznia — jakie powinno być?

Dla każdego rodzica najważniejsze powinno być to, aby jak najbardziej zadbać o zdrowie, a dokładniej o kręgosłup swojego dziecka. W końcu w trakcie kilkugodzinnego siedzenia przy biurku jest ono narażone na wiele chorób. Dlatego też zawsze podczas wybierania fotela trzeba kierować się tym, aby pozwalał uzyskać komfortową i poprawną pozycję ciała. Do tego nie można zignorować kwestii związanych z wyglądem czy oczywiście higieną. Najchętniej wybierane są obecnie krzesła obrotowe, np. takie, które można nabyć na stronie internetowej https://www.ergoexpert.pl/biuro/krzesla-obrotowe-pracownicze. Wyróżniają się one przede wszystkim wysoką jakością, modnym designem i tapicerką, z której można z łatwością usunąć różnego typu zabrudzenia.

4 najważniejsze elementy, jakie powinien posiadać fotel obrotowy

Regulowane oparcie

Uczniowie to zazwyczaj osoby bardzo młode, dlatego szczególnie trzeba zadbać o ich kręgosłup. W tym celu niezwykle przydatne będą fotele z wygiętym oparciem, przypominającym krzywiznę kręgosłupa, w szczególności dotyczy to odcinka piersiowego oraz lędźwiowego. Poza tym zawsze należy zwracać uwagę na to, aby oparcie można było swobodnie regulować pod względem wysokości, ale też stopnia odchylenia.

Siedzisko

Podczas siedzenia na fotelu dziecko musi mieć siedzisko tak dopasowane, aby stopy mogły swobodnie oprzeć się o podłoże, a nogi były zgięte pod kątem 90 st. Do tego siedzisko nie może być zbyt twarde, gdyż wtedy siedzenie na krześle będzie bardziej męczące. Szerokość z kolei niech będzie odrobinę większa od postury dziecka.

Kółka

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym elementem są także kółka przy krześle. Dzięki nim każdy uczeń i nie tylko może zyskać większą swobodę ruchu i szybko przemieścić się do szafki czy drugiej części biurka, aby wyciągnąć z niej książki. Dziś można znaleźć wiele komfortowych foteli obrotowych, które cieszą się dużą popularnością, głównie ze względu na to, że są mobilne i łatwo można przemieścić je do wybranego pomieszczenia oraz konkretnego miejsca bez użycia siły.

Podłokietniki

W trosce o wygodę, ale też o zdrowie nadgarstków przydatne są także podłokietniki przy krzesłach. Badania udowodniły, że zmniejszają one napięcie w rękach i ramionach, co ma duże znaczenie u młodego organizmu, który często musi spędzić wiele godzin się ucząc. Konieczne jest to, aby producent dawał możliwość regulowania podłokietników, gdyż tylko w ten sposób będzie można ustawić je tak, aby ręce znajdowały się pod kątem rozwartym, kiedy się na nich opierają.

Grupa Tipmedia
--- Materiał Partnera ---
Podziel się: