Fotowoltaika – kto może z niej skorzystać?

  • 19.05.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Fotowoltaika – kto może z niej skorzystać?
Alternatywne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością. Regularne podwyżki cen prądu sprawiają bowiem, że szukanie oszczędności w tym zakresie staje się sprawą priorytetową dla wielu gospodarstw. Co więc warto wiedzieć o fotowoltaice?

Fotowoltaika – jakie są zalety tego rozwiązania?

Nie od dziś wiadomo, że to, co daje człowiekowi natura, jest dla niego najlepsze i najzdrowsze. Dotyczy to także elektryczności. Podwyżki cen prądu stały się w ostatnich czasach czymś normalnym. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka alternatywy, bo chce uniezależnić się od lokalnego dostawcy energii. Najprościej można to zrobić dzięki energii słońca. To ona właśnie jest wykorzystywana w fotowoltaice. Dzięki niej taka przydomowa elektrownia może funkcjonować całym rokiem i wygenerować tyle prądu, ile potrzebuje gospodarstwo do działania przez cały rok. Aby tak się stało, należy dopasować instalację do potrzeb klienta. Dlatego podczas planowania prac sprawdza się, ile prądu zużyło gospodarstwo w poprzednim roku kalendarzowym. Na tej podstawie oblicza się potrzebną moc instalacji.

Fotowoltaika – kto ją oferuje?

Dla czteroosobowego gospodarstwa powinien wystarczyć zestaw o mocy 5 kW. Taki system będzie zajmował około 33 metrów kwadratowych. Fotowoltaika może być montowana na kilka sposobów. Jest to możliwe zarówno na skośnym, jak i płaskim dachu. Musimy tylko pamiętać o tym, że konstrukcja dachowa musi być w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie. W przeciwnym razie możemy skorzystać z instalacji naziemnej, np. w ogrodzie. Firmy, które oferują fotowoltaikę znajdziemy w internecie. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://sklep.ekotechnologia.eu/. Koszt takiego zestawu jest zależny od jego mocy. Musimy jednak liczyć się z wydatkiem rzędu 25 tys. złotych. Na szczęście każdy może skorzystać z dofinansowania lub preferencyjnego kredytu. Dzięki temu fotowoltaika stała się usługą, z której może skorzystać każde gospodarstwo. Inwestycja ta zwraca się w ciągu pierwszych kilku lat użytkowania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: